Mercure Warszawa Grand
Hotel odwiedziliśmy w 2017 roku. Mercure Warszawa Grand posiada cztery gwiazdki.
Mercure Warszawa Grand – lokalizacja
Hotel znajduje się w Warszawie, w Polsce. Mercure Warszawa Grand zlokalizowany jest w samym centrum Warszawy, przy ulicy Kruczej. W niedalekiej odległości od hotelu znajdują się przystanki komunikacji miejskiej, natomiast od najbliższej stacji metra hotel dzieli niespełna 10 minutowy spacer. Z hotelu spokojnym spacerem w 20 minut można dojść do dworca kolejowego Warszawa Centralna.
W okolicy hotelu znajduje się wiele restauracji, teatry, kina, kluby oraz kasyno, które dzieli budynek z hotelem Mercure Warszawa Grand.
Parking
Hotel Mercure Warszawa Grand dysponuje prywatnym parkingiem podziemnym (wjazd od ul. Wspólnej). Koszt, jaki trzeba ponieść za dzień parkowania to 70 zł.
Dostosowanie – ogólne
Do głównego wejścia hotelu prowadzi kilka schodów, jednak po lewej ich stronie znajduje się łagodny podjazd. Przed obrotowymi drzwiami prowadzącymi do lobby hotelowego znajduje się specjalny, niebieski przycisk przeznaczony dla osób niepełnosprawnych. Po naciśnięciu przycisku drzwi obrotowe zwalniają, tak aby ułatwić wjazd osobie na wózku inwalidzkim. W razie potrzeby obsługa hotelu może pomóc osobie niepełnosprawnej dostać się do środka.

Wnętrze hotelu jest w 100% dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych i poruszanie się po nim jest wyjątkowo komfortowe. Recepcja hotelu Mercure Warszawa Grand posiada specjalne stanowisko z priorytetem dla osób niepełnosprawnych i wygodnie obniżoną ladą, pod którą można swobodnie podjechać.

Dostosowanie – pokoje
Hotel dysponuje dwoma, w pełni dostosowanymi pokojami (z jednym podwójnym lub dwoma pojedynczymi łóżkami). Pokój, w którym my nocowaliśmy posiadał jedno podwójne łóżko i znajdował się w niedalekiej odległości od windy, na drugim piętrze.
Pokoje przeznaczone dla osób niepełnosprawnych w hotelu Mercure Warszawa Grand są duże, dzięki czemu poruszanie się po nich na wózku inwalidzkim jest bardzo komfortowe. Znajduje się tu część sypialna oraz wypoczynkowa z wygodnym stolikiem.


Całość pokoju jest przemyślana w taki sposób aby zmaksymalizować komfort dla osoby niepełnosprawnej. Moim zdaniem jest on dostosowany perfekcyjnie.
Dostosowanie – łazienka
O łazience w pokojach dla niepełnosprawnych oferowanych przez hotel Mercure Warszawa Grand można napisać tylko jedno – jest dostosowana idealnie, co zresztą obrazują poniższe zdjęcia.



Ogólnie
Pokoje w hotelu Mercure Warszawa Grand wyposażone są w klimatyzację, telewizor z kanałami premium, telefon, zestaw do parzenia kawy i herbaty, darmową wodę oraz płatny minibar. W całym hotelu dostępny jest bezpłatny internet wi-fi. Do pokoju można zamówić bardzo smaczne i jak na hotel niedrogie jedzenie oferowane przez hotelową restaurację Winestone.

Śniadanie w hotelu jest dodatkowo płatne i można je bezproblemowo kupić już na miejscu. Koszt podawanego w formie bogatego bufetu śniadania to 39 zł za osobę.
W hotelu Mercure Warszawa Grand nocowaliśmy dwukrotnie i z naszego doświadczenia wynika, że najlepiej rezerwować pobyt za pomocą strony hotelu. Dla posiadaczy karty lojalnościowej Le Club Accorhotels przewidziane są dodatkowe zniżki i możliwość anulacji rezerwacji do godziny 18.00 w dniu przyjazdu.
W recepcji można porozumieć się w języku rosyjskim, włoskim, francuskim, angielskim, niemieckim i oczywiście polskim.
Nasza ocena
Mercure Warszawa Grand to najlepiej dostosowany hotel, w jakim mieliśmy okazję nocować. Hotel jest wyjątkowo dobrze przemyślany i dostosowany w taki sposób aby osoba niepełnosprawna czuła się w nim komfortowo.
Nasza ocena jest subiektywna i opiera się głównie na dostosowaniu obiektu dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Ogólna
Lokalizacja
Pokój
Łazienka
Tekst w żaden sposób nie jest sponsorowany przez hotel.
Dołącz do nas na YouTube!
Znajdziesz tam filmy z podróży po Polsce i świecie.
Często korzystam z Mercure Grand i zawsze jestem bardzo zadowolony. Pozdrowienia dla załogi! 🙂
Hotel wygląda imponująco, ale jakoś przeszkadza mi cena za parking. Wiem, że to centrum stolicy, ale jednak 70 złotych za „nocowanie” samochodu to trochę dużo. W każdym razie fajnie to wygląda 🙂
Fakt, parking słono kosztuje, dlatego my pojechaliśmy pociągiem: https://www.robimypodroze.pl/2017/01/pociagiem-na-wozku-inwalidzkim/ 🙂